20220921 puchar

Główna nagroda i puchar za I miejsce w tegorocznym Letnim Turnieju Piłki Nożnej Seniorów 2022 o Puchar Wójta Gminy Czernichów powędrował do Kamienia.

W meczu o I miejsce LKS „Start” Kamień pokonał LKS „Piasta” Wołowice. Po ciekawym meczu finalistów wynik był remisowy 1:1 i konieczne było rozstrzygnięcie w rzutach karnych, w których bramkarz z Kamienia obronił strzał zawodnika z Wołowic.

W sobotę 2 lipca br. rozgrywkach Letniego Turnieju Piłki Nożnej Seniorów 2022 o Puchar Wójta Gminy Czernichów w meczu o I miejsce LKS „Piast” Wołowice zagrał z LKS „Start” Kamień.

Ładny i zacięty mecz zakończył się wynikiem remisowym 1:1, a to oznaczało, że konieczne były rzuty karne. Dzięki obronie przez bramkarza LKS „Start” Kamień „jedenastki” strzelanej przez zawodnika z LKS „Piast” Wołowice wynik meczu rozstrzygnął się na korzyść „Startu”.

Wcześniej, także w sobotę, w meczu o III miejsce w finałowych rozgrywkach Letniego Turnieju Piłki Nożnej Seniorów 2022 o Puchar Wójta Gminy Czernichów LKS „Nadwiślan” Rusocice zmierzył się z LKS „Wisła” Czernichów. Zespół z Rusocic wygrał z wynikiem 6:3, dzięki czemu LKS „Nadwiślan” Rusocice zajął III miejsce, a drużyna LKS „Wisła” Czernichów zajęła IV miejsce.

Letni Turniej Piłki Nożnej Seniorów 2022 o Puchar Wójta Gminy Czernichów to także okazja do indywidualnych wyróżnień dla piłkarzy biorących udział w tych rozgrywkach.

Tytuł najlepszego bramkarza Pucharu zdobył Mateusz Michno z LKS „Piast” Wołowice, najlepszym strzelcem został Daniel Cyzio z LKS „Wisła” Czernichów, a najlepszym zawodnikiem Letniego Turnieju Piłki Nożnej Seniorów 2022 o Puchar Wójta Gminy Czernichów Kamil Bulanda z LKS „Start” Kamień.

- Gratuluję wszystkim piłkarzom i drużynom, którzy wzięli udział w tegorocznych rozgrywkach pucharowych. Dziękuję sportowcom, trenerom, organizatorom zawodów i gospodarzom obiektów sportowych. Spotkania drużyn, działaczy sportowych i kibiców z naszej gminy podczas tego integracyjnego wydarzenia budują więzi i przyjaźnie oraz naszą gminną wspólnotę. Chciałabym też podziękować klubowi LKS „Nadwiślan” Rusocice z prezesem Kamilem Paszczą i druhom z OSP Rusocice za zabezpieczenie boiska i przygotowanie rozgrywek finałowych – mówi Danuta Filipowicz, Wójt Gminy Czernichów.