20220921 kolarW czwartek 30 czerwca 2022 roku przez naszą gminę przejeżdżał 33 Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków. Trasa przejazdu przebiegała przez dwa sołectwa naszej gminy – Kamień i Rusocice. Zabezpieczali ją druhowie z sześciu jednostek OSP Gminy Czernichów.

Kolarze uczestniczący w wyścigu wjechali do Kamienia od strony Podłęża ulicami Starowiejską i Piaski, następnie przejechali przez Rusocice ulicami Krakowską i Sokółka, a następnie pojechali w kierunku Łączan.

Trasę wyścigu na naszym terenie zabezpieczało 28 strażaków z sześciu jednostek OSP: Czernichów, Czułówek, Kłokoczyn, Kamień, Przeginia Narodowa i Przeginia Duchowna.

W 33. Międzynarodowym Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków rywalizuje 160 kolarzy z 27 ekip, reprezentujących barwy 14 krajów. W czwartek 30 czerwca kolarze pokonali trasę liczącą 207,7 km z Jaworzna do Nowego Sącza.